Projekt „Filokalia” to dzieło, w które od początku zaangażował się szereg osób, którym tradycja modlitwy Jezusowej jest bliska. Od początku też powtarzamy, że nie udałoby się tego przedsięwzięcia podjąć, gdyby nie Wasza pomoc właśnie – to dzięki Wam zbieramy fundusze na pokrycie kosztów przekładu, redakcji, druku i oprawy nowej Filokalii; to dzięki Wam w polskim Kościele jest o nas coraz głośniej.


Drodzy Patroni, drodzy Darczyńcy! Serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność i za Wasze wsparcie.


Zdecydowaliśmy się na wydanie po raz pierwszy pełnego polskiego tekstu Filokalii, antologii pism duchowych chrześcijańskiego Wschodu. To inicjatywa niełatwa do przeprowadzenia, dlatego tak wiele znaczy dla nas Wasza pomoc. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie materialne; jesteśmy wdzięczni za patronat medialny, którym nas otoczyliście; jesteśmy wreszcie – a może przede wszystkim – wdzięczni za to, że podzielacie nasze wartości.

Wokół tego przedsięwzięcia zgromadziła nas miłość modlitwy i pragnienie zjednoczenia z Bogiem. Filokalia – taką żywimy nadzieję – będzie i dla nas, i dla Was wielką pomocą na drodze do wewnętrznego pokoju. Wasz wkład przyniesie zatem owoce, które daleko wykraczają poza chwilę obecną. Życzymy Wam, byście w dniu, w którym do Waszych rąk trafią już wszystkie tomy naszej antologii, mogli poczuć się dumni – bo jeśli się nam uda, to uda się dzięki Wam.


Patroni medialni

 

radio-tok-fmdeoncerkiewprzewodnik-katolickiboskowmeritum_logo_bez_tłapch24opokadon-boscodroga


 

Sponsorzy i instytucje współpracujące

 

Logo_MiroArt200x100ingambp-zabrzedraft99
Drukarnia  Podróże z fotografiąsalvusesencja