Życzenia wielkanocne 2016

przez admin w dziale Filokalia

U progu Triduum Paschalnego wspólnota benedyktynów tynieckich wraz ze swoim opatem, o. Szymonem Hiżyckim, składa wszystkim pozostającym w więzi z naszym klasztorem serdeczne życzenia pokoju i wielkanocnej radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmu ze słowem ojca opata.

Składając życzenia przyjaciołom naszego domu, ojciec opat mówi, że „ludzkie życie ma sens tylko wtedy, gdy żyjemy dla tego, który za nas umarł i zmartwychwstał”. Te szczególne dni, najważniejsze w roku liturgicznym, stawiają nas pod Krzyżem, na którym zabito Baranka, który z miłości do ludzi dobrowolnie poddał się cierpieniu. Bliskość Boga i Jego miłosierdzie – wobec tej tajemnicy nasze serca zwracają się ku Jezusowi, którego chwalebne Zmartwychwstanie będziemy świętować w sobotnią noc.

Wraz z ojcem opatem życzymy Wam doświadczenia w tych dniach głębokiej jedności z Bogiem, który stał się człowiekiem, i z Waszymi rodzinami, bliskimi oraz całym Kościołem. Niech naszym udziałem stanie się pokój i radość – dary Zmartwychwstałego Pana.

Alleluja!
mnisi tynieccy

Skomentuj

Słuchaj
Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)