Pseudo-Antoni Wielki, Izajasz Anachoreta. Wybór z I tomu „Filokalii” dostępny

przez admin w dziale Filokalia

Nie ukrywamy naszej radości, bo jest co świętować. Od paru lat na bieżąco informujemy czytelników o postępie prac nad pierwszym polskim przekładem Filokalii – zbioru pism duchowych, liczącego ok. 2000 stron. Dla nas projekt ten ma również głębsze znaczenie, nie tylko jako pionierskie dzieło wydawnicze, ale również jako praca o wymiarze ekumenicznym, ukierunkowana na to, aby dwa płuca – Wschód i Zachód – zaczęły znów oddychać wspólnie.

Dzisiaj oddajemy dla wszystkich pierwszy owoc naszych prac – wybór z I tomu Filokalii, który nosi tytuł Pseudo-Antoni Wielki, Izajasz Anachoreta. Jesteśmy wdzięczni za pracę nad przygotowaniem tego wyboru – tłumaczowi, Cezaremu Dobakowi, oraz głównemu redaktorowi, Szymonowi Hiżyckiemu OSB, opatowi tynieckiemu. Nasze ukłony kierujemy także w stronę naszych Darczyńców, którzy regularnie wspierają projekt FILOKALIA. Bez waszego wsparcia materialnego nie moglibyśmy zrobić tak wielu rzeczy i planować kolejnych.

Dla chętnych przygotowaliśmy egzemplarze recenzenckie (warunkiem otrzymania książki jest podanie strony www, gdzie zostanie umieszczona informacja lub recenzja). Piszcie na adres: kontakt@filokalia.pl.

Mamy prośbę o wsparcie naszych działań promocyjnych. Chodzi nam o prostą rzecz: aby jak najwięcej osób dowiedziało się o dostępnym wyborze pism z I tomu Filokalii. Możecie pobrać materiały prasowe i opublikować czy też przesłać do znajomych, którzy zajmują się np. stroną waszej parafii lub są redaktorami większych portali internetowych.

Przeczytaj fragment  |  Materiały prasowe

wybor_z_filokalii_pseudo_antoni_wielki_izajasz_anachoreta_2

Skomentuj

Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)