Posłuchaj i poczuj atmosferę duchowego wyciszenia…

przez admin w dziale Filokalia

Drodzy czytelnicy naszego bloga projektu FILOKALIA – postanowiliśmy w tym świętym czasie przygotowania do Bożego Narodzenia zgromadzić dla każdego najpiękniejsze utwory wykonywane przez mnichów prawosławnych ze Świętej Góry Atos i mnichów z opactwa tynieckiego. Poniżej możecie ich posłuchać i wczuć się w atmosferę duchowego wyciszenia:

Utwory w wykonaniu Mnichów ze Świętej Góry Atos:

 

Utwory w wykonaniu Mnichów z Opactwa tynieckiego:

 

Nie tak dawno publikowaliśmy zestawienie literatury jednego z najbardziej cenionych Ojców Pustyni, Ewagriusza z Pontu, i opracowań na temat jego koncepcji ośmiu duchów zła. Ponadto na blogu wydawniczym możecie przeczytać Trzy rozdziały o modlitwie, króciutki traktat o tym, jak dobrze się modlić.


Kto jeszcze nie skorzystał z NIEZBĘDNIKA Hezychasty, to polecamy zerknąć TUTAJ. Przy okazji możecie przeczytać zestawienie najpiękniejszych fragmentów o modlitwie, jakie napisał Ewagriusz z Pontu.


Skomentuj

Słuchaj
Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)