O „Filokalii” i wyborze z I tomu pism duchowych

przez admin w dziale Filokalia

Radość z wydania dwóch pism z Filokalii Pseudo-Antoniego Wielkiego i Izajasza Anachorety nadal trwa. W najbliższym czasie chcemy się z Wami podzielić osobistym spotkaniem z Filokalią. Będzie to miało formę dwóch materiałów wideo, w których Jacek Zelek i Szymon Hiżycki OSB podzielą się własnym doświadczeniem lektury Filokalii, jak również opowiedzą jak to wyglądało w praktyce: zarówno od strony koordynacji całości, jak i w przypadku ojca Szymona redakcji całego tekstu.

Opublikujemy również dwa świadectwa naszych czytelników, którzy zechcieli przesłać do nas swoje osobiste przemyślenia skupione wokół Filokalii.

Poniżej przesyłamy refleksje Jacka Zelka, który koordynuje cały projekt:


Przy okazji tej serii, poznacie naszą niewielką ekipę projektu. Jeżeli chcecie się podzielić swoim własnym doświadczeniem pism duchowych pt. Filokalia, piszcie do naszej redakcji: kontakt@filokalia.pl


Skomentuj

Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)