Nowe e-booki: acedia, osiem duchów zła, modlitwa i walka duchowa. Skorzystaj z MEGA PROMOCJI

przez admin w dziale Filokalia

Nasze wydawnictwo udostępniło w ramach swojej oferty nowe e-booki. Są to książki uprzednio już wydane na papierze, docenione przez naszych czytelników i cieszące się nieustannym zainteresowaniem. Właśnie to duże zapotrzebowanie doprowadziło nas do wniosku, iż wartościowe treści trzeba szerzyć na wszystkich możliwych platformach. Od dziś zatem za pośrednictwem Waszych czytników i tabletów będziecie mogli zgłębiać wiele ciekawych wątków z tradycji i duchowości monastycznej.

Wśród zdigitalizowanych książek znajdują się dwie poświęcone acedii: „Acedia – duchowa depresja” o. Gabriela Bungego oraz „Acedia dziś” naszego mnicha, o. Włodzimierza Zatorskiego. Problem poczucia bezsensu i duchowego odrętwienia coraz częściej dotyka dziś osoby zapracowane lub z trudem odnajdujące się w chaotycznej rzeczywistości. Warto jednak pamiętać, że duchowe spustoszenie w człowieku dokonuje się stopniowo. Objaśnia to również o. Włodzimierz w swojej klasycznej już pracy „Osiem duchów zła”.

Monastycyzm benedyktyński został szczególnie mocno ukształtowany przez pisma św. Jana Kasjana. Oddajemy do Waszych rąk cyfrowe wersje jego „Rozmów o modlitwie” oraz inne konferencje, zebrane w tomiku „Istota walki duchowej”. Kasjan to dziedzic tradycji egipskiej, jego pisma są przeniknięte głębokim namysłem oraz ugruntowane cennym doświadczeniem.

Życie chrześcijańskie zmierza zawsze do zjednoczenia z Bogiem: pokonywanie namiętności (takich jak acedia) i toczenie duchowej walki ma służyć wewnętrznemu oczyszczeniu; etap ten Ojcowie nazywają „życiem praktycznym”. „Życie teoretyczne” oznacza życie kontemplacji, w modlitewnym zjednoczeniu z Bogiem. Na drodze do tej jedności ze Stwórcą nieocenioną pomocą są pozostałe dwa e-booki: „Chmura niewiedzy” oraz „Rana miłości”. Pierwsza to traktat o prostej formie modlitwy rodem z XIV-wiecznej Anglii; druga to zbiór kartuskich konferencji, wygłoszonych do braci w formacji. Obie stanowią dowód rzeczywistego doświadczenia duchowego ich autorów, również w obu przypadkach anonimowych.


Polecamy Waszej uwadze nasze najnowsze e-booki i zachęcamy do nieustannych duchowych poszukiwań. Przy okazji możecie skorzystać z MEGA PROMOCJI na wszystkie e-booki – akcja trwa do końca tygodnia (14 sierpnia, do godz. 00:00)


opowiesci_pielgrzyma


 

Skomentuj

Słuchaj
Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)