Niezbędnik Hezychasty

przez admin w dziale Filokalia

Szukając sposobów na rozpowszechnienie praktyki modlitwy Jezusowej i tradycji hezychastycznej (gr. hesychía – ‘wyciszenie’), z której ta pierwsza się wywodzi, pragniemy przybliżyć każdemu z Was najcenniejsze treści ze skarbca duchowości wschodniego chrześcijaństwa. Po kilku poprzednich promocjach, dobrze przyjętych przez naszych Czytelników, chcemy zaoferować Wam coś nowego – zestaw trzech dzieł poświęconych modlitwie serca. Każdy z tych tomów jest inny, pochodzi z innego okresu i każdy ma swój niepowtarzalny charakter: jeden tekst jest zakorzeniony w antyku chrześcijańskim, drugi to słowa prostego rosyjskiego chłopa, trzeci zaś – to podsumowanie uczonego, żyjącego w wieku XX mnicha.

W zestawie czekają na Was zatem trzy pozycje: Filokalia. Teksty o modlitwie serca, Opowieści pielgrzyma oraz Modlitwa Jezusowa. Każde z tych dzieł zawiera porady dotyczące życia wewnętrznego i opis duchowego doświadczenia świętych mnichów. Całość możecie zakupić za jedyne 55 zł!


Zestaw do modlitwy Jezusowej jest dostępny w naszej księgarni on-line… KLIKNIJ TUTAJ


Filokalia to zbiór starożytnych i średniowiecznych tekstów autorstwa wybitnych autorów chrześcijańskich, Ojców Pustyni, mnichów żyjących w klasztorach od Judei, przez Bizancjum i górę Athos aż po galijską Marsylię. Antologię przygotowali w XVIII dwaj mnisi, św. Nikodem Hagioryta oraz św. Makary z Koryntu, biskup. Filokalia przez stulecia służyła pokoleniom mnichów, którzy pragnęli zanurzyć się w tajemnicę modlitwy Jezusowej. Nasze wydawnictwo od lat rozpowszechnia wiedzę o tej tradycji duchowej, proponując swoim Czytelnikom wybór tekstów z pierwotnej Filokalii – ten właśnie zbiór możecie otrzymać w ramach naszej promocji. Jeśli chcecie czegoś więcej – możecie wesprzeć prace nad pierwszym pełnym polskim przekładem Filokalii.

Jedną z osób, które zakochały się w mądrości Filokalii i jej tekst miały zawsze przy sobie, był tajemniczy pielgrzym, podróżujący po XIX-wiecznej Rosji, który swe perypetie opisał w swoistym dzienniku, wydanym potem jako Opowieści pielgrzyma. Nasze wydawnictwo opublikowało nowy przekład tego kultowego w swoim czasie dzieła; to niezwykła podróż przez Ruś z Filokalią pod pachą. Nieocenioną wartość mają nie tylko spotkania pielgrzyma ze starcami, mnichami, osobami świeckimi żyjącymi modlitwą Jezusową, ale również jego własne przemyślenia i odczucia.

Wreszcie oddajemy w Wasze ręce Modlitwę Jezusową autorstwa Mnicha Kościoła Wschodniego. To współczesne spojrzenie na modlitwę Jezusową, zbierające i podsumowujące mądrość poprzedników. Skrywający się pod tajemniczym przydomkiem autor, o. Louis Gillet, mnich i teolog prawosławny, wprowadza czytelnika w dziedzictwo tradycji hezychazmu z wyjątkową znajomością tematu. Pozycja absolutnie podstawowa.


Zapraszamy Was do skorzystania z tej promocji – i do śledzenia naszych mediów społecznościowych!


Skomentuj

Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)