Motywatory Ojców Pustyni

przez admin w dziale Filokalia

Na temat Ojców Pustyni można pisać i mówić na różne sposoby: albo będzie to akademicki wykład np. o rozumieniu ciała przez św. Jana Kasjana, albo zwykła, powszednia refleksja osnuta wokół wybranych tekstów, albo też słuchanie komentarzy do wybranych apoftegmatów. Wszystkie możliwości są ważne…

Nasze wydawnictwo udostępniło dla każdego tym razem coś lekkiego – zbiór motywatorów Ojców Pustyni pt. „Jak żyć według Ojców Pustyni?”, które zostały przygotowane przez ojca Szymona Hiżyckiego i Jacka Zelka. Całość spinają dwie rozmowy: jedna na temat roli duchowości pustynnej w życiu współczesnego człowieka, a druga przybliża praktykę modlitwy Jezusowej.


Kup książkę o 30% taniej


jak_zyc_wedlug_ojcow_pustyni


W przygotowaniu mamy kolejną publikację, tym razem specjalistyczną, na temat modlitwy Jezusowej. Za jakiś czas również poinformujemy na temat inicjatywy o nazwie „projekt8”, której autorami są wyżej wspomniani ojciec Szymon Hiżycki OSB i Jacek Zelek.


Skomentuj

Słuchaj
Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)