Modlitwa Jezusowa, Opowieści pielgrzyma, Pomiędzy grzechem a myślą – e-booki dostępne w księgarni internetowej

przez admin w dziale Filokalia

Być może wiecie, że w ostatnim czasie sklep internetowy Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec przeszedł mały remont. Jeśli jeszcze się o tym nie przekonaliście, zachęcamy Was do odwiedzenia internetowej księgarni w jej odświeżonej, atrakcyjnej szacie. Zróbcie to koniecznie w najbliższym czasie, bo oprócz zalet funkcjonowania samego sklepu znajdziecie tam godne Waszej uwagi nowości naszej oferty wydawniczej. Przede wszystkim: nowe e-booki!

Nie chodzi jednak o nowe publikacje, lecz o elektroniczne wersje dzieł wydanych dotychczas. Przede wszystkim będzie to „Filokalia” – doskonale znana Wam antologia tekstów o modlitwie serca. Tom traktatów duchowych i ascetycznych, zebranych przez świętych Nikodema Hagiorytę i Makarego z Koryntu, od dłuższego czasu cieszy się szczególnym zainteresowaniem chrześcijan w Polsce. Cieszymy się, że teraz stanie się dostępny Waszym tabletom, czytnikom i komputerom – a przez to jeszcze bardziej popularny… (premiera w połowie maja 2016)

„Filokalia” to książka, którą ukochało wielu, jednak świadectwem szczególnej miłości do tej skarbnicy starożytnej mądrości jest historia sławnego pielgrzyma, opisana w jego „Opowieściach”. To relacja z długiej podróży po terenach dziewiętnastowiecznej Rusi i sprawozdanie z rozmów z wieloma mnichami (oraz świeckimi); w trakcie lektury wędrujemy po kolejnych stopniach duchowego rozwoju autora razem z nim. W pewnym sensie „Opowieści pielgrzyma” oraz „Filokalia” stanowią dobrze dobrany zestaw: pierwsze dzieło pokazuje, jak zmienia się życie człowieka, który czyta to drugie.

ebooki-filokalia

Jeśli ktoś chce zapoznać się z podstawami praktyki modlitwy Jezusowej, a także poznać jej historię, najlepiej zrobi, sięgając po krótkie dziełko Mnicha Kościoła Wschodniego, „Modlitwa Jezusowa. Jej początek, rozwój i praktyka w tradycji bizantyńsko-słowiańskiej”. Książeczka ta, od dziesięcioleci ceniona przez setki czytelników, stanowi doskonałe wprowadzenie w tematykę modlitwy serca.

Wreszcie zaś chcemy zwrócić Waszą uwagę na myśl jednego z autorów filokalicznych, Ewagriusza z Pontu. Tyniecki opat, o. Szymon Hiżycki, w Wielkim Poście 2015 r. wygłosił serię konferencji na temat doktryny ośmiu złych myśli Pontyjczyka. Zostały one spisane i opublikowane pod tytułem „Pomiędzy grzechem a myślą”. Nauka Ewagriusza leży u podstaw katechizmowego wykładu o siedmiu grzechach głównych. Wiele osób uważa, że nikt lepiej nie wyraził mechanizmu oddziaływania pokusy na umysł i ciało człowieka, jak właśnie Ewagriusz z Pontu. Teraz możecie przekonać się o tym jeszcze łatwiej, sięgając po elektroniczną wersję rozważań inspirowanych jego nauczaniem.

Trzy e-booki – i trzy kolejne kroki w stronę głębszej znajomości nauki Ojców. Mamy nadzieję, że zrobicie je razem z nami. Zapraszamy do księgarni Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec.


Dostępne e-booki:


 

Skomentuj

Słuchaj
Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)