Modlitwa Jezusowa. Bardzo krótkie wprowadzenie

przez admin w dziale Filokalia

W tych dniach ukazują się dwie nowe niewielkie książki, poświęcone różnym tematom. Pierwsza z nich to „Modlitwa Jezusowa. Bardzo krótkie wprowadzenie” autorstwa naszego opata, o. Szymona Hiżyckiego. O. Szymon od dłuższego czasu prowadzi weekendowe rekolekcje w naszym opactwie, „Oddychać Imieniem”, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Rzeczywistość modlitwy kieruje się dość prostymi zasadami, choć łatwo tu o pewne nieporozumienia. Warto jasno określić cel i sposób modlitwy, a potem wszystko dzieje się już między człowiekiem a Bogiem. Chcemy wesprzeć Was w poszukiwaniu drogi do Boga i dlatego polecamy Wam lekturę tego niewielkiego tomu. O. Hiżycki daje garść ważnych rad na początek praktyki modlitwy Jezusowej, jednocześnie omawiając jej charakter oraz wskazując na częste wątpliwości osób podejmujących ją (np. kwestia postawy w czasie modlitwy, ilość odmawianych wezwań itd.). To dobry start dla tych, którzy chcą wejść głębiej w duchowość „Filokalii”.

modlitwa_jezusowa_medalik_sw_benedykta

Oprócz tego oddajemy w Wasze ręce pracę napisaną przed laty przez nieżyjącego już o. Pawła Sczanieckiego, mnicha naszego domu. „Historia i symbolika medalika św. Benedykta” przybliża czytelnikowi dzieje popularnego wizerunku św. Benedykta wpisanego w Krzyż Święty. W ostatnich miesiącach w Polsce głośno było o rozmaitych przedmiotach opatrzonych tych znakiem, które można kupić w naszym wydawnictwie. Tą książką chcemy po raz kolejny zwrócić uwagę chrześcijan w Polsce na głęboką duchowość praktyki noszenia medalu św. Benedykta oraz na pełną ortodoksyjność jego przesłania. Liczymy, że zarówno lektura tej pozycji, jak i noszenie znaku św. Benedykta pomoże Wam obficiej czerpać z nurtu tradycji mniszej.


Skorzystaj z naszych nowości:


Publikacje pomocnicze na temat modlitwy Jezusowejwejdź do naszej księgarni on-line


Skomentuj

Słuchaj
Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)