Koszulki „Oddychać Imieniem” z formułą modlitwy Jezusowej

przez admin w dziale Filokalia

W ofercie naszej księgarni pojawiły się nowe koszulki: tym razem znalazły się na nich słowa modlitwy Jezusowej. Formuła ta stała się modlitwą bardzo wielu chrześcijan w Polsce: coraz więcej osób sięga po książki poświęcone tej tematyce, nosząc czotki w kieszeni i dbając o nie tylko o znalezienie czasu na modlitwę w ciszy w ciągu dnia, ale również o nieustanne podtrzymywanie tej modlitwy. Modlitwa Jezusowa ma stać się jak oddech: wierny, który modli się jej słowami, powinien przylgnąć do niej zaraz po przebudzeniu. Nieprzerwana pamięć o Bogu jest jak ukryte źródło: mimo iż niewidoczne dla innych, niestrudzenie daje życie.

Rzecz jednak nie tylko w tym, by modlitwę praktykować, pielęgnując wewnętrzne wyciszenie, hezychię. Warto dzielić się tym darem z innymi, jak skarbem. Chcielibyśmy, by nasze nowe koszulki służyły temu podwójnemu celowi: z jednej strony powinny przypominać o konieczności powracania myślą do Boga tym, którzy je noszą; z drugiej strony taki niepozorny gadżet głosi cenne orędzie samym swym wyglądem. Przez to ludzie dookoła nas mogą skonfrontować się ze szczególnym sposobem życia: z życiem w nieustannej pamięci o Bogu.

koszulki_oddychac_imieniem_modlitwa_jezusowa

Z przodu koszulki umieszczono wizerunek Chrystusa oraz słowa „Oddychać Imieniem”: to nawiązanie do cyklu rekolekcji, które odbywają się w naszym opactwie w wybrane weekendy. Ich uczestnicy przyswajają sobie historię i teorię modlitwy Jezusowej oraz praktykują ją na wspólnych spotkaniach. Z tyłu znajdziecie te ważne słowa: „Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną, grzesznikiem”.


Publikacje pomocnicze na temat modlitwy Jezusowejwejdź do naszej księgarni on-line


Skomentuj

Słuchaj
Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)