Każda złotówka się liczy…

przez admin w dziale Filokalia

Nasz projekt istnieje dzięki Wam. Mamy tutaj na myśli zarówno osoby wspierające finansowo, jak i te, które dzielą się informacjami na ten temat. Wszystkie punkty tworzą jedną całość, coś na zasadzie naczyń połączonych. Swoją rolę ma każdy, dlatego też każda złotówka, która wpłynęła na rzecz naszego przedsięwzięcia, ma swoją wartość.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, że od początku projektu FILOKALIA tak wiele osób wsparło nas darowizną na rzecz pierwszego, polskiego przekładu Filokalii, antologii duchowości chrześcijańskiego Wschodu (IV–XV wiek).

Projekt to również inicjatywy poboczne, czyli przygotowywanie materiałów pomocniczych w postaci artykułów w Internecie, jak również publikacji w wersji drukowanej czy też audiobooków. Patrząc od początków: udostępniliśmy dla Was czotki do praktyki modlitwy Jezusowej, audiobook „Modlitwa Jezusowa”, e-booki, podręcznik „Modlitwa Jezusowa. Bardzo krótkie wprowadzenie” i wiele innych.

Nasze prośby o wsparcie spotykały się z różnymi reakcjami, począwszy od wyzwisk i przekleństw, które możecie przeczytać TUTAJ, aż po gratulacje wspaniałego dzieła. Ambiwalencja jest ogromna, co przy okazji pokazuje, jakie nastroje panują w Polsce względem Kościoła i projektów, które są podejmowane.

Mimo różnych opinii nasza prośba jest ciągle aktualna. Nie da się ukryć, projekt FILOKALIA wymaga dużych środków finansowych. Stąd nasza prośba o wspieranie naszego dzieła.

Darowiznę możecie przekazać w sposób tradycyjny przelewem za pomocą danych:

Dane do przelewu:

TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów
ul. Benedyktyńska 37
30-398 Kraków

Przelew bankowy – pieniądze można wpłacić bezpośrednio na konto bankowe: PKO BP: 25 1020 2892 0000 5302 0581 1031

WAŻNE!!! W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na projekt FILOKALIA


Dane do przelewu zagranicznego:

Numer konta IBAN: PL 25 1020 2892 0000 5302 0581 1031

Nazwa banku: PKO BP S.A.
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.

SWIFT (BIC code): BPKOPLPW


Czy też w wersji on-line za pomocą systemu DotPay:


Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN


Kolejną cegiełką w naszym projekcie jest audiobook z apoftegmatami Ojców Pustyni pt. „Abba, powiedz mi słowo”, a na deser od Wielkiego Postu rozpoczynamy serię filmów, które poprowadzi ojciec opat Szymon Hiżycki OSB, wyjaśniających poszczególne nauki Ojców, pt. „Cisza jest pełnią słowa. Jak rozumieć apoftegmaty Ojców Pustyni?”.


Skomentuj

Słuchaj
Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)