„Filokalia” on-line

przez admin w dziale Filokalia

Portal PSPO przygotowuje nowy cykl nagrań fragmentów Filokalii, antologii tekstów poświęconych ascezie i modlitwie chrześcijańskiej. Po raz kolejny o pomoc poproszony został tyniecki mnich, o. Jan Paweł Konobrodzki, który już wcześniej użyczał swego głosu przy okazji różnych przedsięwzięć.

Chcielibyśmy umożliwić Wam spotkanie z wielowiekową mądrością tych autorów, których pisma składają się na Filokalię. Zaczniemy od żyjącego w V wieku mnicha, św. Marka Eremity, i od dwóch autorów późnobizantyjskich, świętych Ignacego i Kaliksta Ksantopuloi. W ten sposób zaczerpniemy nie tylko z pierwotnej mądrości Ojców Pustyni, obecnej w dziełach Eremity, lecz także spotkamy się z dojrzałą doktryną o Modlitwie Jezusowej, która w czasach Ignacego i Kaliksta była już praktyką kanoniczną.

Nagrania tych tekstów będą pojawiać się co najmniej raz w tygodniu na naszym profilu SoundCloud; znajdziecie je tutaj, w serwisie Filokalia i również na naszym kanale YouTube. A dzisiaj prezentujemy krótki klip zapowiadający tę nową inicjatywę – możecie zobaczyć na nim naszego doświadczonego lektora i usłyszeć urywki dzieł, które już wkrótce staną się Wam bliższe.

Nieustannie zaś macie możliwość osobistego kontaktu z antologią Filokalia, którą kupić można w internetowej księgarni Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC. Przypominamy też, że to przedsięwzięcie jest częścią aktualnie trwającego Projektu FILOKALIA, którego celem jest pełen przekład wszystkich tomów Filokalii na język polski.


Skorzystaj z zestawu do modlitwy Jezusowejwejdź do naszej księgarni on-line


Skomentuj

Słuchaj
Wybór z I tomu „Filokalii”
Możesz pomóc
Darowizna na rzecz projektu FILOKALIA

Kwota: PLN

Dołącz do nas
Praktyka modlitwy Jezusowej

Zapisz się do newslettera

Dołącz do grona zadowolonych subskrybentów i ciesz się z wartościowych tekstów o modlitwie serca. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac nad pierwszym przekładem FILOKALII. W nagrodę otrzymasz darmowe E-BOOKI :)