Pełne wydanie Filokalii, nowe tłumaczenie, promocja przedsięwzięcia, zbieranie funduszy – to ogromna praca. Dlatego publikację kolejnych tomów zaplanowaliśmy na kolejne lata, licząc, że zmieścimy się w zaplanowanym harmonogramie;chcielibyśmy, by wszystkie tomy Filokalii trafiły do Waszych rąk jak najszybciej!

Co jednak będzie się działo w międzyczasie? Czy aż do wydania całości antologii będziemy siedzieć z założonymi rękami? Oczywiście, że nie – przygotowaliśmy dla Was kilka inicjatyw, o których chcemy powiedzieć już teraz.


  • Przede wszystkim zamierzamy nawiązać współpracę ze znanym aktorem, Edwardem Linde-Lubaszenką; poprosiliśmy go o użyczenie swojego głosu przy nagrywaniu audiobooka z wybranymi fragmentami Filokalii. Nasze poprzednie audiobooki zyskały sobie grono sympatyków – chcemy dostarczyć Wam następnych, w jak najlepszej jakości. Dlatego też zwróciliśmy się do mistrza…
  • W dobie smartfonów chcemy docierać do Was na wszelkie sposoby, dlatego przygotowujemy zestaw aplikacji mobilnych z nagraniami z Filokalii, tak byście zawsze mieli dostęp do nauk świętych mnichów;
  • To, co widzicie na naszej stronie – to dopiero początek! Planujemy rozbudowę portalu „Filokalia” o kolejne interesujące treści. Strona ta ma nie tylko informować Was o postępie prac nad przekładem całej antologii, lecz także ma sprawić, by oczekiwanie na pełne wydanie Filokalii było przyjemniejsze. Chcemy, by ta strona stała się centrum duchowości mnichów chrześcijańskiego Wschodu.

Czas przyniesie zapewne kolejne pomysły i kolejne przedsięwzięcia. Cały projekt został podjęty z myślą o Was – i z Waszą pomocą go tworzymy. Zapraszamy Was do śledzenia nas w mediach społecznościowych i do częstych odwiedzin na pierwszym w Polsce portalu poświęconym w całości modlitwie Jezusowej!

WPŁAĆ DAROWIZNĘ

Możesz nam pomóc finansowo wpłacając dowolną darowiznę na rzecz naszego projektu FILOKALIA

więcej

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Prześlij swoim znajomym RADOSNĄ informację o naszym projekcie – podaj dalej…

więcej

WARTO PRZECZYTAĆ

Interesuje Cię temat MODLITWY SERCA? Zajrzyj do naszego zestawienia…

więcej